ACS Poli Timișoara s-a impus, la limită, la Mediaș, cu scorul de 1-0, reușita venind în finalul unui meci chinuit, lipsit de orizont și de curaj. Alb-negrii au jucat foarte slab chiar dacă în minutul 2 al jocului aveau deja un fotbalist în plus pe teren, căpitanul gazdelor, Todea, fiind eliminat pentru o lovitură de cot aplicată albanezului Hasani. Cu toate acestea, gazdele au avut marile ocazii, în repriza a doua reușind contraperformanța de a rata două lovituri de la 11 metri. Eroul meciului a fost, fără îndoială, portarul portughez al celor de la ACS, Nuno Claro, care a apărat două penalty-uri, executate la interval de trei minute de către Bawab și de către Ciprian Petre.
Pentru ca norocul să meargă până la capăt, la una dintre ultimele faze ale jocului, Morariu, tânărul fundaș născut în Grebenac, în Banatul sârbesc, a centrat pentru Nanu, care a reluat spectaculos în poarta medieșenilor, pentru o victorie la care nimeni nu se mai gândea. Cu aceste puncte, ACS Poli a acumulat 25 de puncte și se află pe poziția a 11-a a clasamentului Ligii I.