
La Timișoara se deschide un nou centru medical de îngrijire cu cazare pentru persoanele vârstnice. Complexul va fi format din două clădiri care au funcționat în cadrul Complexului Hotelier Zefir și sunt situate pe strada Tulcea la nr. 17 și strada Dragoș Vodă nr. 28.
Centrul are la dispoziție 23 de paturi, iar cele două clădiri sunt dotate la nivelul de 4 stele de cazare, câte doi pacienți în cameră și apartamente, toate camerele având baie proprie. Locația este dotată cu lift și bucătărie hotelieră proprie.
La dispoziția pacienților vor fi grădina cu flori, verdeață, fântâni arteziene și cascade pentru relaxarea seniorilor.
Se asigură, prin cabinetul medical amenajat și dotat la parterul clădirii, asistență medicală permanentă prin dr. Orban Janmos, un medic de excepție, cu multă experiență profesională în medicină, ajutat de asistente medicale și îngrijitoare bine pregătite pentru această activitate.
Proprietarul centrului este Pavel Kasai, fostul inspector șef al ITM Timișoara. Cei care doresc amănunte suplimentare o pot face sunând la numărul de telefon 0720529302.

