
Oficial, PNL merge alături de PSD în campania electorală din județul Timiș, însă planează multe semne de întrebare în privința stabilității și certitudinii acestei legături impuse de la București. Un exemplu care pune serios la îndoială succesul comasării îl oferă chiar un deputat PNL, Cosmin Șandru, care s-a afișat într-un tricou ce avea un mesaj plin de subînțeles politic. Postarea liberalului alimentează, astfel, nemulțumirile din Alianța PSD-PNL:
„O întâlnire tare faină azi cu prietenii primari din Jebel, Moravița, Livezile, Banloc, Voiteg, Jamu Mare și Gătaia.
La fel cum îi știam, cu o mulțime de proiecte în implementare și cu gândul la următoarele pentru a dezvolta comunitățile. Gândul lor s-a asortat perfect cu tricoul meu.
INTERZIS LA STÂNGA ÎN SUDUL JUDEȚULUI!!!
Prin noi înșine!”.

