Candidații care au câștigat primăriile din Timiș, în urma alegerilor, rezultatele oficiale:
Lugoj: Claudiu Buciu – PNL
Buziaș: Sorin Munteanu – PNL
Ciacova: Filip Petru – PNL
Deta: Petru Roman – PNL
Făget: Marcel Avram – PNL
Gătaia: Raul Cozarov – PNL
Jimbolia: Darius Postelnicu – PNL
Recaș: Pavel Teodor – PSD
Sânnicolau Mare: Dănuț Groza – PNL
Balinț: Dănuț Crașovan – PSD
Banloc: Lucian Trifonescu – PNL
Bara: Casian Daniel Ursu – PSD
Bârna: Dumitru Pecora – PSD
Beba Veche: Ioan Bohancanu – PSD
Becicherecu Mic: Ovidiu Raimond Rusu – PSD
Belinț: Ionel Tîrziu – PNL
Bethausen: Ioan Lihoni – PNL
Biled: Ioan Ovidiu Oprișa – PNL
Birda: Marius Gheorghe Stoian – PSD
Bogda: Ciprian Iovănuț – PSD
Boldur: Cristian Stoi – PSD
Brestovăț: Eugen Dobra – PNL
Bucovăț: Gheorghe Pop – PMP
Cărpiniș: Marcel Popa – PSD
Cenad: Codruț Tița – Alianața USR-PLUS
Cenei: Sîrgean Tanasin – Alianța pentru Cenei
Checea: Florin Florea – PNL
Chevereșu Mare: Marcel Muia – PSD
Comloșu Mare: Nicola Ștefănescu – PSD
Coșteiu: Petru Carebia – PSD
Criciova: Elena Romica Cătană – PSD
Curtea: Ovidiu Crăciunescu – Partidul Republican din România
Darova: Viorel Cherciu – PMP
Denta: Petru Tapanov – PSD
Dudeștii Noi: Ion Goșa – PNL
Dudeștii Vechi: Bono Cucalan – PNL
Dumbrava: Ioan Ihasz – UDMR
Dumbrăvița: Grigore Horia Bugarin – USR PLUS
Fârdea: Violeta Murari – PSD
Fibiș: Dorel Carcea – PNL
Foeni: Saveta Moldovan – USR PLUS
Găvojdia: Toma Stoica – PNL
Ghilad: Cornel Guran – PNL
Ghiroda: Ionuț Stănușoiu – PNL
Ghizela: Dinu-Mircea Mirean – PNL
Giarmata: Claudiu Mihălceanu – PMP
Giera: Ionel Radu Vicol – PSD
Giroc: Ionel Toma – PSD
Giulvăz: Gheorghe Cristeți – PSD
Gottlob: Gheorghe Nastor – PNL
Iecea Mare: Ștefan Tomulea – PSD
Jamu Mare: Petre Gagea – PNL
Jebel: Ciprian Vatriș – PNL
Lenauheim: Ilie Suciu – PNL
Liebling: Gheorghe Munteanu – PNL
Livezile: Ștefan Varga – PNL
Lovrin: Vasile Graur – PNL
Mănăștiur: Ionel Curuți – PSD
Margina: Ionel Costa – PSD
Mașloc: Ionel Lupu – PNL
Moravița: Răzvan Remus Brăzdău – PNL
Moșnița Nouă: Florin Octavian Bucur – PNL
Nădrag: Liviu Munteanu – PSD
Nițchidorf: Dănuț Ionel Drăghici – PSD
Ohaba Lungă: Gigi Murărescu – PSD
Orțișoara: balotaj: Lucian Ivănescu – PMP – 604 voturi, Aleodor Gheorghe Sobolu – PSD – 604 voturi (balotaj)
Otelec: Simona Silvia Fechete – Pro România
Pădureni: Dorin Ignuța – PNL
Parța: Daniel Drăgan – PNL
Peciu Nou: Gabriel Răzvan Drăgan – PSD
Periam: Cornel Dumitraș – PSD
Pesac: Cornel Toma – PSD
Pietroasa: Virgiliu Victor Ciocea – PNL
Pișchia: Ioan Sas – PNL
Racovița: Dănuț-Nicolae Negru – PSD
Remetea Mare: Ilie Golubov – PSD
Săcălaz: Viorel Nicu – PMP
Sacoșu Turcesc: Gabriel Koller – PNL
Șag: Flavius Roșu – PSD
Sânandrei: Florin-Claudiu Coman – PNL
Șandra: Luchian Savu – PNL
Sânmihaiu Român: Viorel Mărcuți – PSD
Sânpetru Mare: Viorel Popovici – PSD
Saravale: Sava Stoian – PSD
Satchinez: Florin Olimpiu Cheaua – PNL
Secaș: Simion Pop – PNL
Știuca: Vasile Bejera – PNL
Teremia Mare: Cornel Vasile Gui – PNL
Tomnatic: Stoian Vasiu – PSD
Tomești: Costel Medelean – PNL
Topolovățu Mare: Ovidiu Petru Doța – PNL
Tormac: Marius Lazăr – PNL
Traian Vuia: Vasile Bujor Petruescu – PSD
Uivar: Bogdan Gheorghe Săvulescu – PMP
Valcani: Dragoș Ioan Buciu – PNL
Variaș: Nicolae Birău – Pro România
Victor Vlad Delamarina: Ioan Cristian Cardaș – PSD
Voiteg: Tudor Nicolae Marinescu – PSD